Користь використання спецій

З давніх часів спеції використовувались для поліпшення смаку страв, надання їм нових смакових якостей, а також для покращення засвоєння їжі та уникнення небажаних наслідків вживання певних умовно-їстівних продуктів харчування. Спеції з давніх часів також широко застосовуються для консервування продуктів харчування. Назва «спеції» спочатку підкреслювала особливий, винятковий статус цих продуктів, «призначених не для всіх». Проте,  наша компанія "ЮНА ПАК" вважає, що спеції, якщо вміло їх застосовувати, точно повинна мати в своєму кухонному арсеналі кожна людина.  Тому у нашому інтернет-магазині Ви маєте можливість спеції оптом купити.

Спеції і прянощі мають істотні відмінності між собою. Спеції є добавкою, що складається з одного компонента, її додають в процесі приготування страви. Представниками цього виду добавок є: лимонна кислота, сіль або глутамат натрію. Помилково відносити до спецій барвники або ароматизатори, що змінюють тільки колір або аромат страви.

Прянощі - це добавки рослинного походження, що мають пряний смак та аромат. Вони використовуються у свіжому або сушеному вигляді. На відміну від приправи, вони не використовуються як самостійна страва. Це кориця, лавровий лист, паприка і т. д. Прянощі бувають класичними або місцевими.

Досвідчені кухарі вміють використовувати дивовижні властивості деяких рослин впливати на стан людини. Окремі страви покращують настрій, загострюють сприйняття ароматів, кольорів і смаків, прояснюють свідомість і навіть, на думку давньоіндійських медиків, «пробуджують совість». Страви з материнкою (душиця), чебрецем і коріандром підвищують рівень ендорфінів у крові і людина відчуває легку ейфорію.

Під час сезонних застуд не варто нехтувати часником і шнітт-цибулею. А щоб розслабитися після трудового дня, можна випити чай з материнкою, м’ятою, мелісою або фенхелем.

Базилік, розмарин, фенхель і пастернак підвищують життєвий тонус. Цибуля, аніс, м’ята і часник уповільнюють процеси старіння.

Деякі спеції можуть врятувати при отруєннях, тому з давніх-давен придворні пліткарі та інтригани поважали страви, щедро приправлені материнкою, кропом та аїром. Свіже листя петрушки, прикладене до місця укусів комарів, зніме біль, свербіж і зменшить набряк.

За допомогою відвару з листя любистку можна вивести пігментні плями на шкірі.

Отже, використання спецій більш, ніж корисне і навіть необхідне. Але потрібно пам’ятати, що «передозування» прянощами може зробити страву неїстівною. Під час експериментів на кухні слід дотримуватися рецептів, адже спеції, особливо такі гострі, як перець чилі можуть подразнювати слизову оболонку шлунку. А надмірне використання шавлії або мускатного горіха передбачає підвищення сонливості і навіть галюцинації. Тому у всьому варто дотримуватися міри!